Opakowania ekologiczne Contipack
Dyrektywa plastikowa już wkrótce.

Od 1 lipca 2024 roku, zgodnie z przepisami opublikowanymi w Dzienniku Ustaw, w sklepach nie będzie już można kupić wielu jednorazowych plastikowych produktów, takich jak sztućce i słomki do napojów. Polska wdraża w ten sposób założenia tzw. „dyrektywy plastikowej”, przyjętej przez Unię Europejską w 2019 roku. Zmiany obejmą również wprowadzenie opłat za jednorazowe produkty, które będą ponoszone przez konsumentów.

czytaj całość »
Contipack sponsorem zawodów wędkarskich w Grąblinie.
W sobotę dn. 29 marca 2024r. w Grąblinie koło Lichenia na "Łowisku Grąblin" odbyły się zawody wędkarskie. Rywalizacja była bardzo zacięta, pogoda i uczestnicy dopisali. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej społeczności. Ryby co prawda nie złowiliśmy, ale nasze papierowe talerzyki i kubeczki wzięły na siebie ciężar przekąsek i smakołyków. Do zobaczenia za rok!
czytaj całość »
Dyrektywa SUP w Polsce od 1 stycznia 2024

1 stycznia 2024 roku zapoczątkowano nową erę w trosce o środowisko, wprowadzając dyrektywę SUP, która zdecydowanie zakazuje lub ogranicza stosowanie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Produkty objęte zakazem wprowadzania do obrotu to między innymi: plastikowe sztućce (widelce, noże, łyżki, mieszadełka), plastikowe talerze, plastikowe słomki do napojów, pojemniki na żywność wykonane z polistyrenu ekspandowanego, tj. pojemniki takie jak pudełka, z pokrywką lub bez, stosowane w celu umieszczania w nich żywności przeznaczonej do bezpośredniego spożycia, na miejscu lub na wynos czy spożywana bezpośrednio z pojemnika, pojemniki na napoje, w tym ich zakrętki i wieczka, wykonane z polistyrenu ekspandowanego, kubki na napoje, w tym ich zakrętki i wieczka, wykonane z polistyrenu ekspandowanego. 


czytaj całość »
PLA nie do końca biodegradowalne

Kwas polimlekowy (PLA) to wiodący polimer na rynku tworzyw sztucznych. Produkowany jest głównie z odnawialnych zasobów naturalnych i uważany jest za przedstawiciela tzw. tworzyw biodegradowalnych. PLA jest uważany za alternatywę o podobnych funkcjonalnościach do konwencjonalnych tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej, które z drugiej strony nie ulegają biodegradacji. Jednak powoływanie się na biodegradowalność w kontekście utylizacji i zanieczyszczeń tworzyw sztucznych wymaga szczególnej ostrożności.

czytaj całość »
Certyfikat OK Compost Industrial

Certyfikat OK Compost Industrial jest wydawany przez niezależne organizacje certyfikacyjne lub laboratoria, które są upoważnione do przeprowadzania testów i analiz związanych z biodegradacją i kompostowalności materiałów w warunkach przemysłowych. Jedna z takich organizacji jest TÜV Austria, która jest jednym z liderów w dziedzinie certyfikacji zrównoważonych produktów.

Organizacje certyfikacyjne, takie jak TÜV Austria, działają na podstawie międzynarodowych standardów, takich jak norma EN 13432, która określa kryteria i wymagania dotyczące kompostowalności i biodegradacji opakowań i wyrobów plastikowych w warunkach przemysłowych. Proces uzyskania certyfikatu OK Compost Industrial zwykle obejmuje przeprowadzenie szeregu testów laboratoryjnych oraz analizy materiału pod kątem składu chemicznego, właściwości fizycznych i tempo biodegradacji. Organizacja certyfikacyjna dokładnie sprawdza, czy dany produkt lub materiał spełnia wszystkie kryteria określone w normie. Jeśli materiał z powodzeniem przechodzi te testy, otrzymuje certyfikat OK Compost Industrial.

 

czytaj całość »
Dyrektywa SUP została zaimplementowana w Polsce

Stało się! Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko, nazywana w skrócie Dyrektywą SUP została zaimplementowana w Polsce. Ustawa z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej oraz niektórych innych ustaw weszła w życie z dniem 24.05.2023 r.

czytaj całość »
Czy akcje sprzątania świata mają sens?
Zacznijmy od tego kto i kiedy zainicjował akcję, w której obecnie uczestniczą miliony osób na całym świecie. Australijski biznesmen i żeglarz Ian Kiernan w 1989 roku zjednoczył 40 tyś. osób do zbierania śmieci w porcie w Sydney. Spektakularna frekwencja mieszkańców miasta sprawiła, że w następnym roku akcją objęta została cała Australia. Przez kolejne lata do „Sprzątania świata” zaczęły przyłączać się kolejne kraje, których obecnie jest ponad czterdzieści. Polska włączyła się w inicjatywę w 1994 roku dzięki działaniom Miry Stanisławskiej-Meysztowicz - założycielce Fundacji Nasza Ziemia.
czytaj całość »
Zalety słomek papierowych

Słomki papierowe są coraz bardziej popularne, a ich zalety przewyższają tradycyjne słomki plastikowe. Słomki te są wykonane z papieru, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska. To jeden z najpopularniejszych produktów służących do picia napojów. Choć nie zawsze zwracamy na nie uwagę, warto zauważyć, że mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych słomek plastikowych.

 

czytaj całość »
Naczynia z trzciny cukrowej

Naczynia ekologiczne z trzciny cukrowej to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych plastikowych produktów jednorazowego użytku. Trzcina cukrowa jest rośliną, która rośnie szybko, nie wymaga pestycydów ani nawożenia, a po zbiorze może być ponownie przetworzona, co czyni ją ekologicznym rozwiązaniem.

czytaj całość »
ContiPack z nagrodą w kategorii Eko-Firma!
W dniu 9 września wzięliśmy udział w Gali Konińskiego Biznesu, podczas której odbyła się jubileuszowa XXV edycja konkursu o statuetkę Złotego Konia. Miło nam poinformować, że firma ContiPack została laureatem nagrody w kategorii Eko-Firma

 

W dniu 9 września wzięliśmy udział w Gali Konińskiego Biznesu, podczas której odbyła się jubileuszowa XXV edycja konkursu o statuetkę Złotego Konia. Miło nam poinformować, że firma ContiPack została laureatem nagrody w kategorii Eko-Firma <img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ted/1.5/16/1f49a.png" alt="

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl