Opakowania ekologiczne Contipack
Certyfikat OK Compost Industrial

Certyfikat OK Compost Industrial jest wydawany przez niezależne organizacje certyfikacyjne lub laboratoria, które są upoważnione do przeprowadzania testów i analiz związanych z biodegradacją i kompostowalności materiałów w warunkach przemysłowych. Jedna z takich organizacji jest TÜV Austria, która jest jednym z liderów w dziedzinie certyfikacji zrównoważonych produktów.

Organizacje certyfikacyjne, takie jak TÜV Austria, działają na podstawie międzynarodowych standardów, takich jak norma EN 13432, która określa kryteria i wymagania dotyczące kompostowalności i biodegradacji opakowań i wyrobów plastikowych w warunkach przemysłowych. Proces uzyskania certyfikatu OK Compost Industrial zwykle obejmuje przeprowadzenie szeregu testów laboratoryjnych oraz analizy materiału pod kątem składu chemicznego, właściwości fizycznych i tempo biodegradacji. Organizacja certyfikacyjna dokładnie sprawdza, czy dany produkt lub materiał spełnia wszystkie kryteria określone w normie. Jeśli materiał z powodzeniem przechodzi te testy, otrzymuje certyfikat OK Compost Industrial.

 

czytaj całość »
Dyrektywa SUP została zaimplementowana w Polsce

Stało się! Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko, nazywana w skrócie Dyrektywą SUP została zaimplementowana w Polsce. Ustawa z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej oraz niektórych innych ustaw weszła w życie z dniem 24.05.2023 r. 

 

czytaj całość »
Czy akcje sprzątania świata mają sens?

Zacznijmy od tego kto i kiedy zainicjował akcję, w której obecnie uczestniczą miliony osób na całym świecie. Australijski biznesmen i żeglarz Ian Kiernan w 1989 roku zjednoczył 40 tyś. osób do zbierania śmieci w porcie w Sydney. Spektakularna frekwencja mieszkańców miasta sprawiła, że w następnym roku akcją objęta została cała Australia. Przez kolejne lata do „Sprzątania świata” zaczęły przyłączać się kolejne kraje, których obecnie jest ponad czterdzieści. Polska włączyła się w inicjatywę w 1994 roku dzięki działaniom Miry Stanisławskiej-Meysztowicz - założycielce Fundacji Nasza Ziemia.

Sprzatanie swiata z Conti

 

czytaj całość »
Zalety słomek papierowych

Słomki papierowe są coraz bardziej popularne, a ich zalety przewyższają tradycyjne słomki plastikowe. Słomki te są wykonane z papieru, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska. To jeden z najpopularniejszych produktów służących do picia napojów. Choć nie zawsze zwracamy na nie uwagę, warto zauważyć, że mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych słomek plastikowych.

 

czytaj całość »
Naczynia z trzciny cukrowej

Naczynia ekologiczne z trzciny cukrowej to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych plastikowych produktów jednorazowego użytku. Trzcina cukrowa jest rośliną, która rośnie szybko, nie wymaga pestycydów ani nawożenia, a po zbiorze może być ponownie przetworzona, co czyni ją ekologicznym rozwiązaniem.

czytaj całość »
ContiPack z nagrodą w kategorii Eko-Firma!
ContiPack z nagrodą w kategorii Eko-Firma!

W dniu 9 września wzięliśmy udział w Gali Konińskiego Biznesu, podczas której odbyła się jubileuszowa XXV edycja konkursu o statuetkę Złotego Konia. Miło nam poinformować, że firma ContiPack została laureatem nagrody w kategorii Eko-Firma <img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ted/1.5/16/1f49a.png" alt="

czytaj całość »
Papier - mity i fakty o tym surowcu jako ekologicznym materiale do wytwarzania produktów jednorazowego użytku

Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele nieprawdziwych informacji, które mają na celu podważyć ekologiczne uzasadnienie zastępowania produktów z plastiku innymi materiałami. W dzisiejszym wpisie będziemy starali się przyjrzeć bliżej branży papierniczej i opakowaniowej, aby wyjaśnić mity na temat tych gałęzi przemysłu i pokazać, że mają one ogromny wkład w prawidłowy ekorozwój.

 

czytaj całość »
Dlaczego EKO nie może być tanie?

Zainteresowanie tematami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska ciągle rośnie. Jesteśmy coraz bardziej świadomi negatywnych konsekwencji nadmiernej konsumpcji i produkcji oraz ich wpływowi na planetę, a także nasze zdrowie i życie. Dlaczego więc nadal nie przekłada się to na częsty wybór produktów ekologicznych i nie zawojowały one świata zakupów?

czytaj całość »
Najgorsze plastikowe produkty jednorazowego i kilka ekologicznych alternatyw, na które możemy je zamienić

1. Słomki

Plastikowe słomki są lekkie, kiedy więc nie trafią bezpośrednio do kosza na plastik tylko zostaną upuszczone trafiają do gleby lub wody. Tam rozkładając się przez wiele lat lub są zjadane przez zachęcone często jaskrawym kolorem “pożywienia” -  zwierzęta, ptaki i ryby. 

Alternatywy: słomki ze stali nierdzewnej, bambusowe, makaronowe i ryżowe . Dla tych, którzy lubią elastyczność plastikowych słomek, istnieją inne przyjazne dla środowiska alternatywy, w tym słomki papierowe, silikonowe słomki wielokrotnego użytku i kompostowalne słomki roślinne. A co najlepsze - a jeśli to możliwe, wybierz produkt bez słomy!czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl