Wpływ produkcji tworzyw sztucznych na nasze zdrowie

Produkcja tworzyw sztucznych, a następnie akumulacja, to ogólnoświatowy kryzys wpływający na nasze zdrowie, środowisko naturalne oraz dziesiątki tysięcy wrażliwych zwierząt morskich, które zaobserwowano jako cierpiące z powodu splątania lub połknięcia tworzyw sztucznych.
Od wizyty w sklepie spożywczym po stosowanie balsamów - nasze zużycie plastiku jest wszechobecne. Ze względu na swój skład chemiczny wszystkie tworzywa sztuczne ulegają biodegradacji od 450 do 1000 lat, wiele z nich nie może być poddanych recyklingowi w ogóle, a żaden z nich nie może zostać poddany recyklingowi więcej niż kilka razy. Ta śmiertelna fuzja - w połączeniu z nieprzyzwoicie wysoką produkcją, która obejmuje spalanie paliw kopalnych i związaną z tym emisję gazów cieplarnianych - sprawiła, że plastik stał się globalną tragedią środowiskową, mającą katastrofalne konsekwencje zarówno dla ludzi, jak i dzikiej przyrody.

Już teraz odpady z tworzyw sztucznych niszczą morskie sieci pokarmowe i wpływają na gatunki. Występuje w jelitach ponad 90% ptaków morskich, żołądkach ponad połowy żółwi morskich na świecie, i splątanie i duszenie wielorybów, rekinów i innych ssaków morskich. Nawet „biodegradowalny” plastik nie jest bezpieczny - zwykle łączy inne śmieci na wysypisku śmieci, a nie jest wysyłany do obiektów, które mogą je odpowiednio przetworzyć. Mikroplastiki lub fragmenty tworzyw sztucznych z ubrań, kosmetyków i procesów przemysłowych przenikają do wszystkich warstw Ziemi, od nieskazitelnych szczytów Mount Everest do odległych dna głębokiego oceanu. Ta rosnąca epidemia zdrowia środowiskowego obejmująca cały łańcuch pokarmowy dotknie wszystkie organizmy, w tym ludzi. Zanim Ziemia zostanie całkowicie nasycona tworzywem sztucznym, musimy się zjednoczyć i zmobilizować jako zarządcy planety, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się.

Wybór konsumenta ma szczególnie dużą zdolność do zatrzymywania producentów tworzyw sztucznych i ciągłej produkcji artykułów z mikroplastikami. Zapisz się, aby otrzymywać nasz biuletyn i powiadomienia o działaniach, aby otrzymywać informacje o plastikowych alternatywach i opcjach wielokrotnego użytku. Od przyniesienia własnej torby do sklepu spożywczego po odrzucenie plastikowej słomy, możesz zapobiec dostawaniu się tych niebezpiecznych substancji do ciał ssaków morskich i całkowitemu opanowaniu świata przyrody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl