Certyfikat LFGB - dopuszczenie do kontaktu z żywnością.

Niemiecka ustawa o żywności i produktach spożywczych LFGB zastąpiła prawo żywnościowe i dzienne produkty LMBG. Znany jest również pod nazwą Food, Tobacco Products Cosmetics i innych przepisów dotyczących zarządzania codziennymi obowiązkami, które są najważniejszym aspektem zarządzania higieną żywności w Niemczech. Podstawowe dokumenty prawne są wytycznymi i rdzeniami do formułowania innych specjalnych przepisów i rozporządzeń dotyczących higieny żywności. W ostatnich latach zostały one jednak również zmienione, głównie zgodnie z normami europejskimi. Przepisy wprowadziły ogólne i podstawowe przepisy dotyczące wszystkich aspektów niemieckiej żywności, a wszystkie produkty spożywcze na rynku niemieckim i wszystkie artykuły gospodarstwa domowego związane z żywnością (takie jak sztućce z gumy silikonowej itp.) Muszą spełniać podstawowe zasady określone powyżej. Artykuły codzienne mające kontakt z żywnością przeszły test i są zgodne z Artykułem 30 niemieckiej Ustawy o towarach spożywczych i towarowych. I 31, raport z testu LFGB wydany przez upoważnioną organizację można udowodnić jako "produkty, które nie zawierają chemicznie toksycznych substancji" i mogą być sprzedawane na rynku niemieckim.

Znaczenie noża certyfikacyjnego LFGB i logo widelca

Symbol noża i widelca to znak bezpieczeństwa żywności. Kiedy na codziennych potrzebach (takich jak sztućce z gumy silikonowej) pojawia się znak noża i widelca, który wchodzi w kontakt z żywnością, oznacza to, że produkt przeszedł kontrolę i spełnia wiele niemieckich i europejskich norm i jest zgodny z niemieckimi normami. LFGB. Na rynku europejskim logo „nóż i widelec” może zwiększyć zaufanie klientów i chęć zakupu produktu, co oznacza, że jest to potężne narzędzie marketingowe, znacznie zwiększające konkurencyjność produktu na rynku.

Gama produktów certyfikujących LFGB

LFGB kieruje się wszystkimi materiałami i produktami, w tym produktami wykonanymi w najnowszej technologii, takimi jak: chromowanie grilli, temperatura testu naczyń z powłoką teflonową, butelki na wodę w teście pierścienia silikonowego. Zazwyczaj są to: ceramika, tworzywa sztuczne, PCV, plastyfikatory, wyroby papiernicze, skóra, tekstylia, kosmetyki, tytoń i tak dalej. Produkty obejmują: tostery, piekarnik kanapkowy, czajnik elektryczny i inne urządzenia mające kontakt z żywnością; zapasy do przechowywania żywności; deska do krojenia ze szkła hartowanego, garnki ze stali nierdzewnej i inne przybory kuchenne; miski, noże, łyżki, filiżanki i talerze klasy zastawy stołowej; odzież, pościel, ręczniki, peruki, sztuczne rzęsy, czapki, pieluchy i inne artykuły higieniczne, śpiwory, buty, rękawiczki, paski, torebki, torebki / portfele, teczki, materiały na krzesła; zabawki i zabawki tekstylne lub skórzane, tekstylia lub odzież skórzana; bezpośrednie użycie przędzy i tkanin; wszelkiego rodzaju kosmetyki i wyroby tytoniowe.

Program testów certyfikacyjnych LFGB, obejmuje:

 1. Wstępne badanie próbek i materiałów.
 2. Przenoszenie zapachu i smaku oceny sensorycznej.
 3. Próbka z tworzywa sztucznego: Do wykrywania metali ciężkich można zastosować test komponentu transferowego.
 4. Metal: badanie składu i ekstrahowalnych metali ciężkich.
 5. Żywica silikonowa: badanie przenoszonych lub lotnych związków organicznych.
 6. Materiały specjalne: Zgodnie z rozdziałami dotyczącymi niebezpiecznych chemikaliów zgodnie z niemieckim prawem.

Inne elementy testowe zawarte w tej ustawie:

 1. Tekstylia, skóra, włókno poliestrowe i inne towary przy zastosowaniu wykrywania barwników azowych.
 2. Szkodliwe składniki chemiczne w kosmetykach i badaniach metali ciężkich.
 3. Szkodliwe składniki w teście tytoniu.

Proces certyfikacji LFGB

 1. Doradztwo --- Próbka i informacje o produkcie dostarczone przez wnioskodawcę.
 2. Oferta --- zgodnie z próbkami dostarczonymi przez wnioskodawcę inżynierowie ds. Produktu oceniają, identyfikują elementy testowe i składają wniosek o wycenę.
 3. Akceptacja oferty.
 4. Podpisanie umowy.
 5. Testy próbne - testy zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi normami.
 6. Wydanie raportu z testów.
 7. Wystawienie certyfikatu zgodności LFGB.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl