Certyfikat FSC - papier odpowiedzialny społecznie.

Certyfikat FSC jest uważany za „złoty standard” dla drewna pozyskiwanego z lasów, które są odpowiedzialnie zarządzane, społecznie korzystne, przyjazne dla środowiska i opłacalne ekonomicznie. Certyfikuje się lasy na całym świecie, aby zapewnić, że spełniają najwyższe standardy środowiskowe i społeczne. wyroby papierowe posiadające certyfikat mogą być droższe nie inne go nie posiadające, jednak jesteś pewien że tak kupujesz produkt który został pozyskany w sposób legalny , bez uszczerbku dla środowiska naturalnego. „FSC” oznacza Forest Stewardship Council, organizację działającą na rzecz promowania praktyki zrównoważonego leśnictwa na całym świecie. Forest Stewardship Council ustala standardy dotyczące produktów leśnych, niezależnie zaświadcza, że standardy te zostały spełnione, i przyznaje etykiety kwalifikującym się produktom.

Etykietę FSC można znaleźć na produktach z drewna i papieru, a także na produktach leśnych innych niż drewno, takich jak lateks. Możesz znaleźć logo FSC na podłogach, deskach, papierze, drukach, węglu drzewnym, przyborach kuchennych, dziczyźnie i wielu innych produktach! Znaki towarowe FSC mogą być używane przez posiadaczy certyfikatów FSC i posiadaczy licencji promocyjnych FSC. Logo mogą być również wykorzystywane do celów edukacyjnych i badawczych oraz przez media. 

Certyfikat kontroli pochodzenia produktu jest ważny przez pięć lat. Aby utrzymać certyfikat, konieczne są coroczne audyty nadzoru. Certyfikacja  może pozytywnie wpływać na pracowników i społeczności, zarządzanie może być zmieniane globalnie, a także zmiany warunków gospodarczych i środowiskowych w lesie. Produkty z etykietą FSC są identyfikowane jako produkty z dobrze zarządzanych lasów.  Papier wykonany z pierwotnych włókien jest nie mniej przyjazny dla środowiska niż papier wykonany z włókien pochodzących z recyklingu - o ile mądrze wybierzesz. W rzeczywistości Forest Stewardship Council (FSC) potwierdził, że certyfikowany dziewiczy papier jest przyjazny dla środowiska.  Papier z certyfikatem FSC różni się od papieru pochodzącego z recyklingu, ponieważ zazwyczaj składa się z włókien z pierwszego tłoczenia drzewa, a nie z materiałów pochodzących z recyklingu przed konsumpcją lub z pokonsumpcji (chociaż papier z recyklingu ma czasami również certyfikat FSC).  FSC® ustanawia określone standardy, które muszą spełniać dostawcy w handlu drewnem. PEFC to marka ogólna obejmująca różne krajowe systemy certyfikacji. Cele końcowe obu organów są takie same. Oba zapewniają programy ochrony lasów i gwarantują, że użytkownicy końcowi otrzymają drewno, o które prosili, w sposób odpowiedzialny.  Wprowadzono etykietę FSC Recycled, aby podkreślić ważną rolę recyklingu papieru i drewna w ochronie lasów na świecie. Odzyskane materiały można również stosować w produktach opatrzonych etykietą FSC Mix. Jednak tylko produkty zawierające materiał w 100% z recyklingu mogą być opatrzone etykietą FSC Recycled.  Logo FSC „tick tree” służy do wskazania, że produkty są certyfikowane w systemie FSC. Widząc logo FSC na etykiecie, możesz kupować produkty leśne z pewnością, że pomagasz zapewnić, że nasze lasy żyją przez kolejne pokolenia.

Papier ekologiczny jest dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa: bardziej ekologiczna wersja tradycyjnego papieru, o mniejszym śladzie węglowym i ogólnym wpływie na środowisko. Istnieją dwa główne rodzaje ekologicznego papieru. Pierwszy to papier z recyklingu. Drugi to papier z certyfikatem FSC. Etykieta FSC Recycled oznacza, że całe drewno lub papier w produkcie pochodzi z odzyskanego (ponownie użytego) materiału. Zasadniczo papier z recyklingu jest tańszy niż papier pierwotny. Często nie można odróżnić wysokiej jakości papieru pochodzącego z recyklingu od pierwotnego papieru

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl